Prométheové – sci-fi expedice


Termín sci-fi expedice
Termín

Věková skupina
Věková skupina

Počet míst
Míst

Cena, účastnický poplatek
Cena

Přírodní vědy, sci-fi, fyzika, biologie, chemie
Zaměření

srpen
1.-4.10.20

10-14
nad 15

11-15: 25
nad 15: 65

10-14: 1490,-
nad 15: 2.900,-
Sci-Fi
Přírodní vědy –
odborný program

Prométheové jsou dlouhodobou hrou pro zájemce o přírodní vědy, její hlavní částí je expedice (letní tábor) odehrávající se v srpnu. Celý projekt končí v říjnu prezentací výsledků na konferenci.

Sci-fi larp

Hra a její zápletka

Dostali jste nabídku účastnit se mimořádně zajímavé vědecké expedice s neuvěřitelným rozpočtem a možnostmi vědecké práce, o jakých se vám doteď ani nesnilo. Kam?… totiž to není tak jisté. Expedice probíhá v přísně tajném režimu a zdá se, že pod patronací armády, která některé detailní informace stále tají – prý pro zajištění vaší bezpečnosti. K zamyšlení je, že součástí výpravy má být i menší oddíl speciálních jednotek. To samozřejmě vyvolává otázky. Ale společnost, která odborníky všeho druhu vybírá, zaručuje, že dostanete k prozkoumání materiál, který nikdo z kolegů ještě do rukou nedostal. Ať už se týká biologie, fyziky nebo chemie. Zdá se, že je to opravdu něco mimořádného. Že by věda našla Zemi podobnou planetu a zajistila tam cestu vědecké expedici? Nebo jde o něco jiného? Podrobnosti se prý dozví až ti, kdo podepíšou kontrakt a zavážou se k naprosté mlčenlivosti.

Příprava a výcvik začnou v dubnu, startovat na expedici se má 18.8. a 23.8. slibují návrat. A pak prý budete mít ještě dost času, abyste nasbírané vzorky a materiály jakéhokoli druhu mohli rozřídit a zpracovat. Na podzim se chystá velká vědecká konference, při níž budete moci výsledky své práce prezentovat.

 


Pro koho je?

 • První vymezení je věk. Náš projekt má dvě věkové kategorie, mladší 10-14 (budu mít expedici trochu jindy, jinde, a s přiměřeným programem) a starší – tj. 15+. Přičemž není to striktní, váháte-li dejte vědět a najdeme, která expedice ja ta správná.
 • Druhé vymezení je zájem o přírodní vědy. Celý projekt, jehož je expedice součástí, je o zajímavých aktivitách pro zájemce o přírodní vědy. Program expedice samozřejmě není jen odborný (a i odborná část bude mít herní zarámování a bude zábavná). Ale pro ty, které přírodní vědy nebaví, to není. Členové expedice budou dělat měření a experimenty z biologie, chemie, fyziky, budou sbírat materiály k pozdějšímu vyhodncení, jde o simulaci vědecké expedice.
 • Není omezení podle pohlaví. Projekt je otevřený i pro účastníky s různým zdravotním omezením – a to včetně terénní expedice. Nejste-li si v tomhle směru jistí, zeptejte se.

Co čekat?

Je to dlouhodobější projekt.

 • Od dubna do prázdnin bude probíhat příprava, komunikovat budeme online a účastníci postupně obsadí místa expertů v expedici. Půjde o zábavnou odbornou činnost a účast je bezplatná.
 • V létě proběhne expedice, účast na ní je částečně hrazená (účastníci platí asi jednu třetinu nákladů, protože účastníci expedice budou mít k diszici odborné garanty z jednotlivých vědních oborů). To je pobyt, kde odborná činnost je zasazena do děje velkého příběhového larpu.  Ale kdo se neúčastní vlastní expedice nevypadne z celého projektu, bude pracovat v zázemí exxpedice a s účastíky bude moci (nepovinně) komunikovat online.
 • Po skončení bude probíhat opět online komunikace a zpracování výsledků z expedice. Završením je závěrečná konference.

Přihláška

Expedice Prométheus pro skupinu nad 15 let

Expedice Prométheus pro skupiu hráčů nad 15 let je kombinace dramatického larpu ze sci-fi / postapo prostředí, pětidenního letního tábora a dlouhodobějšího odborného programu zaměřeného na přírodní vědy.

Je určený účastníkům nad 15 let (o výjimkách lze debatovat),

Program má dvě roviny. V té jedné jde o sci-fi larp odehrávající se v překvapivém světě. Účastníci se změní v účastníky vědecké mise, která má odborné poslání, ale současně spoustu starostí se zajištěním vlastního přežití a herních zápletek. Ty jsou z velké míry připravené, ale hráči mají prostor pro to hrát si svojí vlastí svobodnou hru. (Míra skriptu je podobná jako u našich jiných her – viz www.cestycasem.cz) Samozřejmě přijdou na řadu některé zábavné sportovní aktivity. Akce je stylově umístěná do areálu bývalé vojenské základny, která atmosféru hry pomáhá navodit velmi snadno.

Druhá rovina je opravdu odborná. Jde o program zaměřený na přírodovědné obory. Účastníci budou pod vedením odborných garantů provádět různé pokusy z fyziky, chemie, biologie. Ačkoli i odborná práce je včleněná do hry.

Tahle část programu je dlouhodobější – budou se na ni před konáním tábora připravovat a naopak po skončení tábora budou výsledky práce vyhodnocovat a finále bude během popdzimní konference, na které budou jednolivé týmy prezentovat výsledky své práce a účastníci budou mítt příležitost se znovu setkat.

Celý odborný program je vymyšlený tak, aby šlo především o zábavu zpřístupňující vědu, a přírodovědné poznání brané jako inspirující aktivita.

Expedice proběhne 1.-4. října 2020 v prostředí Raketové základny v Bratronicích (skupina nad 15 let) a v srpnu Holoubkově a okolí (skupina 10-15 let).

Co s sebou?

Nepotřebujete nic speciálního. Seznam doporučenného oblečení a věcí denní potřeby dostanou přihlášení účastníci na začátku prázdnin.

Vybavení na vědeckou práci bude pro členy expedice připravené.

Postavy, které budou mít herní zbraně, dostanou od nás zbraně. To znamená měkčené larpové chladné a nerfky jako střelné zbraně. Jiné nejsou povolené. Kdo si budete chtít vzít svoje, domluvíme se. A samozřejmě postavy, které budou mít speciální rekvizity, výstroj apod., to všechno dostanou.

Ubytování

Ubytování je v bývalých kasárnách – tedy tematicky odpovídající hře a atmosféře výpravy, ale rozhodně není pro zhýčkané. Chceme zprostředkovat spíš romantiku a atmosférický zážitek než luxusní zajištění, protože toho dnešní děti a mladí lidé podle nás mají dost.

Kuchyně

Kuchyně… ano, s expedicí poletí vynikající kuchaři. Na našich hrách si dáváme záležet na kvalitní a pestré kuchyni, považujeme ji za součást herního zážitku. Umíme vyjít vstříc některým omezením – například diabetes, bezlepková dieta, mléčná intolerance, umíme vyjít vstříc vegetariánům. Máte-li v tomto směru dotaz a pochybnost, neváhejte se ptát.

K dispozici je celkem 5 jídel denně, z toho dvě teplá (přidání není problém) a trvale dostupné něco na zakousnutí, dojezení se, stejně jako nápoje zajišťující pitný režim.

Doprava

Odjezd bude z Prahy z Hradčanské. Návrat bude na stejné místo. Je možné se na místo dopravit i po vlastní ose, chce to se ale předem domluvit, základna je skrytá v lese.

Cena

Plná cena pro účastníky expedice je 2.900,-.

Co cena zahrnuje?

 • ubytování
 • kvalitní stravu
 • nabitý a dobrodružný herní program
 • odborný program zajišťovaný odborníky z jednotlivých vědních disciplín přesahující do podzimu
 • dopravu z Prahy a do Prahy
 • množství fotek a videí
 • crosgrade slevu pro hraní jakékoli jiné naší hry v bližší či vzdálenější budoucnosti (tato sleva je uvedena u každé hry individuálně, najdete na http://cestycasem.cz).

Jak si přesně představit zaměření na přírodní vědy

Je potřeba mít nějaké znalosti, školní výsledky apod?

Je potřeba mít chuť dělat experimenty, věnovat se soustředěné aktivitě, poznávat nové věci. Znalosti jsou bonus, ale většinou se naše experimenty nebudou krýt s obsahem školní výuky. Expedici si může užít i ten, pro koho to bude možnost věnovat se do hloubky věcem, ke kterým už má vtah, tak ti, pro které to bude možná ochutnávka – a něktré přesvědčí, že věda může být zábavná. Na obě skupiny myslíme.

Jakou to bude mít formu? Půjde o nějakou výuku?

Vůbec ne! Půjde o hru. A v rámci hry bude potřeba sebrat a zpracovat různé vzorky, utřídit je, vyvodit z nich nějaké závěry. Odborné vědecké aktivity jsou součástí hry. Někteří se budou věnovat tomu, jak se vypořádat s různými zraněními, orietovat se v mezihvězdné navigaci atd. Ale to vše je součást hry.

Co když v průběhu tábora zjistím, že mě některé věci zase tak moc nebaví?

To se může stát. (I když doufáme, že to, co budeme dělat, bude dost zábavné). Ale nebude to žádné neštěstí. Účastníci expedice budou mít spoustu práce a úkolů. Některé budou hodně odborné, jiné hodně herní. Bude na jednotlivých týmech, jak si je rozdělí a jak si jednotliví účastníci seskládají program. Každý si z abídky vybere to co ho baví, co mu půjde a čím přispěje ke zdaru celé expedice. Kromě vyloženě vědeckých účastníků expedice bude potřeba posádka, palubní lékař, ochranka a průběh přinese různá překvapení.

Jak a kdy se bude tábor platit

Po potvrzení přihlášky koncem května.

Možnosti stornování

Přihlášku je vždy možné stornovat, ale s blížícím se termínem hry roste stornopoplatek. Pokud na poslední chvíli zjistíte, že nemůžete jet, buď za sebe najděte náhradníka, nebo ho najdeme my. Pokud hráč stornuje svou účast a náhradníka na jeho místo budeme shánět my, jeho roli samozřejmě obsadíme, ale čím blíž termínu hry to bude, budeme hru muset nabízet levněji. Proto si vyhrazujeme

 • storno poplatek měsíc před hrou (a později) je 50% ceny
 • storno poplatek posledních 14 dnů před hrou je 100% ceny

Dotazy http://www.mojeskola.net/kontakty/

 

Přihláška

 

14080 Celkem přečteno 2 Dnes přečteno