AKREDITOVANÉ KURZY V TKALCOVSKÉM MUZEU V TRUTNOVĚ

Tklacovské muzeum v Domě pod jasanem v Trutnově nabízí akreditované kurzy pro další vzdělávání ped. pracovníků: HISTORICKÁ ŘEMESLA I.

OBSAH

Seznámení s historii řemesel v regionu

Zpracování vlny a lnu, plstění Předení – kolovrat, vřeteno

Nápady pro výtvarné dílny ve škole.

TEXTILNÍ TECHNIKY:

OBSAH1.    Seznámení s historii tkaní, vývojem a možnostmi uplatnění v současnosti            2.    Ukázky tkaní na stavech, na karetkách, na rámech, na kolíkových stávkách – popis stavů, srovnání obtížností.3.    Dílna: vytváření jednotlivých výrobků na vybraném typu tkacího zařízení,               4.    možno vyrobit tkaniny několika způsoby.

Tipy na výrobky pro děti.

KERAMIKA A MODELOVÁNÍ

OBSAH

1.    Keramické hlíny, modelovací hmoty – vlastnosti, způsob zpracování, srovnání ceny, vlastností a výhod několika druhů modelovacích hmot – keramických hlín, šamotů, moduritu, fimo hmoty, samotvrdnoucích hmot, modelovacích vosků apod. Výroba modelíny.2.    Nástroje a pomůcky – jak nahradit speciální nástroje běžně dostupnými.3.    Návrh modelovaného výrobku 4.    Zhotovování výrobků

VÍCE: www.dumpodjasanem.cz