Albigenští – středověká hra

Albigenští

symboly-cathars

Albigenští je dramatický výpravný atmosférický larp, jehož děj se odehrává v městečku Quillan v druhé polovině 13. století.

Zajímají-li vás recenze hráčů minulých běhů, najdete je na Larpové databázi >>

48 skriptovaných rolí (27 mužů, 21 žen), 2 až 10 neskriptovaných postav
vysvětlení zde >>
přehled postav >>

Hrát se bude na hradě Lipnici.

4. běh zatím nemá oficiální datum a chcete-li mít aktuální informace, je nejjednodušší, když si lajknete https://www.facebook.com/albigensti/ tam se vše včas dozvíte.

Hra je zaměřená na prožitek,  na historickou simulaci, bude tam nějaká stará hudba, hráči si zkusí prožít středověký způsob myšlení a vidění světa. Přiblíží vám zážitek ze středověké liturgie (jak ji už skoro nikde nemůžete zažít). Nějaké akce tu na hráče čekají, ale nebude to nijak fyzicky náročné – celá hra proběhne v areálu hradu Sovinec, který nám představuje městečko Quillan. Velkou roli budou mít konverzační momenty, tu a tam nějaká akce. Bojování i nějaké násilí proběhne, ale pro milovníky válčení to tak není.  Pro milovníky mystiky, tedy té opradové, to je.

CéPéčka budou do hry přinášet nové informace a gradaci, a tím postavy posouvat. Nepůjde o konflikt postavy versus cépéčka, ale hlavně o konflikty, které si postavy musí vyřídit mezi sebou. Některé postavy tu budou mít detektivní příběh, ale všechny si přičichnou k tajemnu, strachu, lidskosti i nelidskosti. Každá postava má své sny, své motivace a kráčí za dosažením nějakého svého osobního cíle. Aby uspěla, musí vyřešit různé věci s jinými postavami. Některým postavám půjde o život, ale… Albigenští rozhodně nejsou dřevárenská bitva! Bude to spíš psychothriller odehrávající se ve středověkých kulisách.

Příběh

Katarské války skončily a Langued’Oc je pod nadvládou Francie. Může se zdát, že katarství bylo potlačeno a zničeno. Alespoň papež a jeho prodloužená ruka dominikáni by to tak chtěli vidět. Ve městečku Quillan se chystá svatba místního pána. Do města přijíždějí lidé z širého okolí, aby se události mohli účastnit. Zároveň do Quillanu před nedávnem přibyli dva dominikáni, kteří vyšetřují udání na místního kněze, že žije v nepravostech. Skupinka templářů, kteří přijeli na svatbu jako hosté, situaci nezjednodušuje. Mezi obyvateli městečka se určitě skrývají i někteří kataři – neboli Albigenští, ostatně stejně jako v okolních lesích.

Víme, že to tak nemůže zůstat navždy. Každá z postav má své představy a cíle. Je to divoká a temná doba. Někdo jí využije, jiného zničí. Nebojíte se do ní?

Tedy pojďte! >>

51890 Celkem přečteno 2 Dnes přečteno

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


61 − 53 =