Finále druhého ročníku Nerfligy

nerfliga

Rychlost, strategie, legrace, fanoušci, dva týmy s Nerfkami na jednom kolbišti a atmosféra plná fair play, tohle všechno se odehrávalo 10.2. ve sportovní hale v Ivančicích. Konalo se tu totiž druhé celostátní finále NERFLigy. Celkem na klání dorazilo 15 tříčlenných týmů. Jedenáct jich bylo z mladší kategorie a čtyři pak z kategorie starší.

V 10:00 proběhlo slavnostní zahájení a hned na to odstartovaly první zápasy. Ve starší kategorii se hrálo formou každý s každým, mladší kategorie byla rozlosována do dvou skupin, ze kterých vždy 4 nejlepší týmy postupovaly do semifinále a nakonec pak 4 týmy do posledních finálových zápasů. Na všech bylo vidět naprosté soustředění, plné nasazení a všechny zápasy probíhaly v duchu fair play.

Ve starší kategorii bylo rozhodnuto rychleji. Na prvním místě se s jasnou převahou umístili Panteři (tým z Bruntálu ve složení Dominik Oltyan, Roman Skalický a Radek Grofek) a odvezli si tak titul mistra NERFLigy 2018, zlaté medaile i nejlepší z cen. Stříbro si domů odvezl tým Novritsch z Vysočiny (Ondřej Jambor, Robin Štyl a Matyáš Coufar) a na třetím místě to pak byli též kluci z Vysočiny, jejichž tým nesl název Animus (Jan Bednář, Adam Hanych a Jakub Hanych).

V mladší kategorii nás čekalo o poznání více zápasů. Po všech základních i následných kláních v užším finále se do semifinále probojovaly 4 týmy – Žížaly, Kokosové, Rebelové a Esuba. Po dalších čtyřech zápasech bylo jasno. O zlatou a stříbrnou medaili se utkají Kokosové Žížalami a poslední duel o bronz proběhne mezi Rebely a Esubou. Nakonec se mistry NERFLigy 2018 v mladší kategorii stal tým z Kopřivnice nesoucí název Kokosové (Adriana Karasová, Viktor Busek a Jakub Berka). Domů si odvezli nejen medaile, odměny a pohár, ale i nový putovní pohár, na který tak jako první přibude štítek právě jejich týmu. Stříbra dosáhli též Kopřivničáci – tým Žížaly (Filip Ulčák, Vojta Pustějovský a Tomáš Sopuch) a na třetím místě se umístil tým z Karviné Rebelové (Rostislav Reicher, Richard Klopec a Jan Stuchlík).

Všichni hráči, trenéři i fanoušci měli po celý den možnost zajít do stánku Nerf Arény nebo se setkat s youtuberem Richardem z kanálu SPEKTRUM. O polední pauze se za námi přijel podívat dokonce televizní štáb Primy společně s Michalem Kavalčíkem a Tomášem Krausem. Reportáž budete mít možnost shlédnout v pondělí 12.2. v TOP STARu. Na fotky a videa ale můžete kouknout klidně hned!

A pokud jste o Nerflize zatím neslyšeli, vše, co potřebujete, najdete na http://nerfliga.cz nebo facebooku https://www.facebook.com/nerfliga/

 

The gallery was not found!

10260 Celkem přečteno 4 Dnes přečteno