Mediální a filmová výchova (kurz DVPP)

Filmová výchova

Filmový střihFilmová výchova

Všichni mladí lidé se dívají na filmy, sledují videa. Video a film jsou jazykem současné doby. Rámcové vzdělávací plány na to reagují průřezovým tématem mediální výchova a nepovinným předmětem filmová a audiovizuální výchova.

Pojďte jejich možnosti a prostor, který nám dávají využít ve škole na maximum! Máme zkušenosti jak s filmem a jeho tvorbou, tak s učením na všech stupních škol i s tvorbou školních vzdělávacích plánů a průřezovými tématy.

FIlm

Co vám pro filmovou a mediální výchovu na vaší škole nabízím:

 • Workshop tvoříme video & film
  Velice prakticky a „přízemně“ zaměřený workshop, v němž se účastníci dovědí elementární pravidla potřebná pro vznik zajímavého videa, pod vedením lektora si osahají kameru, vymyslí a natočí několik záběrů seskládaných v kratičký skeč a nastříhají si ho. Úspěšně jsme jich realizovali řadu jak pro učitele, tak pro žáky.
  Rozsah workshopu je ideálně 4-6 vyučovacích hodin s přestávkami. Je to tedy dobrý program třeba na projektové dny apod.
  Víc informací >>
 • Jak se dělá film
  Blok, ve kterém se pouštějí ukázky z filmů a účastníci se dozvědí, jak film vzniká od scénáře po hotový film. Účastníci dostanou pracovní listy, se kterými v průběhu semináře pracují, takže se střídají aktivity a účastníci se učí rozumět filmu.
  Víc informací >>
 • Kurz FILMOVÁ VÝCHOVA pro učitele v rámci DVPP
  Tento kurz je akreditovaný MŠMT (Čj. MSMT-7902/2015-2-237)
  Více informací: Filmová výchova I. a Filmová výchova II.
 • Stmelovací kurz
  Kurz je určený třeba pro první ročníky středních škol. Jeho rozsah může být od prodlouženého víkendu po cca týdenní kurz a může mít několik různých podob.

  • Hra na hrdiny, simulařní hra. Účastníci se na dobu kurzu promění v hrdiny příběhu a vstoupí do něj. Mladí lidé tyto hry dobře znají pod názvy jako RPG nebo LARP >>.
  • Hra na filmový štáb, Budujeme tým tím, že ho změníme ve filmový štáb. Účastníci se chopí svých pozic a společně s pomocí lektorů kompletně vytvoří krátký film.
   Víc informací >

Pokud máte zájem účastnit se kurzu, nebo ho chcete ve svém regionu usořádat, kontaktujte nás.

47060 Celkem přečteno 2 Dnes přečteno

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


+ 78 = 87