Tam, kde postižení není překážkou

Rytmus, o.s., ve spolupráci se Společností pro podporu lidí s mentálním postižením v České republice, o.s., připravuje na listopad 2011

Tam, kde postižení není překážkou …

dvoudenní konferenci na podporu inkluzívního vzdělávání v České republice.

Hlavními konferenčními tématy budou:

1.     Aktivizace a podpora rodičů a rodiny jako rozhodující skupiny v prosazování inkluze
informace a nástroje, které mohou rodiče využít pro uplatnění práva na vzdělávání svých dětí v běžné škole
orientace v současné legislativě
vzájemná komunitní podpora
příklady ze zahraničí i naše

2.     Principy inkluzívního vzdělávání v obci
        představení modelu transformace běžného školství
vyzdvižení potenciálu speciálních pedagogů na podporu běžných škol
význam budování koalic mezi NNO
příklady fungování v zahraničí a u nás

3.   Metoda plánování zaměřené na člověka (Person Centered Planning)
        seznámení se základními nástroji a možnostmi využití metody PCP
PCP ve škole
uplatňování metody v praxi u nás a v zahraničí

Komu je konference určena:
Především zainteresovaným rodičům, rodičům dětí se speciálními vzdělávacími potřebami, pracovníkům státní správy a samosprávy v oblasti školství, pracovníkům v neziskovém sektoru a pedagogickým pracovníkům.

Forma konference:
Přednášky + následné workshopy, panelová diskuse, videokonference. Pozváni budou zahraniční hosté, prostor bude dán i českým lektorům.Simultánní tlumočení bude zajištěno.

V případě zájmu o přednesení příspěvku nebo vedení workshopu zasílejte, prosím, své příspěvky a přihlášky do 30. června 2011 na jana.konopaskova@rytmus.org.

Na konferenci se bude možno přihlásit od července 2011 prostřednictvím elektronické přihlášky na stránkách www.rytmus.org nebo www.inkluze.cz Podle zájmu a došlých příspěvků bude sestaven definitivní program konference.

Konferenční poplatek zahrnuje stravné:
300,- Kč za 1 den
500,- Kč za 2 dny

Konference je pořádána v rámci projektu Vzděláním pro změnu,  spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.