Letní kurz pro pedagogy – Přístupy zaměřené na člověka a jejich využití ve škole

Do České republiky se dostává kurz, který výrazně přispívá k budování inkluzívních tříd a škol  

Přístupy zaměřené na člověka a jejich využití ve škole
20. – 22. červenec 2011, Masarykova kolej, Praha

Jaké jsou základní hodnoty inkluze a jak lze vytvořit praktické strategie pro rozvoj inkluzívní praxe ve školách? Můžete očekávat, že se budete smát i plakat! Dostanou se vám příležitosti k zamyšlení se nad svými postoji a praxí v souvislosti s tím, čemu se říká inkluze.“    Lektoři.  

Plánování zaměřené na člověka je souborem technik a nástrojů individuálního plánování. Klíčovým principem je aktivní zapojení dítěte do procesu plánování, zaměření se na jeho silné stránky, formulace cílů a identifikace zdrojů potřebné podpory.
Nástrojů lze využít při přípravě individuálních vzdělávacích plánů nebo např. při sestavování podpůrného týmu, který bude pomáhat při začlenění konkrétního dítěte do života třídy nebo školy.Kurz poskytne účastníkům úvod do plánování a přístupu zaměřeného na člověka včetně příkladů, jak lze tuto metodu úspěšně použít ve školách.
V kurzu budou objasněny hodnoty přístupu zaměřeného na člověka, účastníci budou seznámeni s jednotlivými nástroji této metody.
Účastníci budou mít příležitost naučit se a využít některé z nástrojů a rovněž vytvořit popis zaměřený na člověka pro žáky/studenty, kterým poskytují podporu nebo je učí. 

Třídenní kurz je vhodný zejména pro učitele prvního a druhého stupně základních škol, asistenty pedagoga, speciální pedagogy, rodiče, poradenské pracovníky a psychology pracující ve školství. 

Lektory jsou přední britští odborníci v oblasti inkluzívního vzdělávání, pánové Colin Newton a Derek Wilson z organizace Inclusive solutions (www.inclusive-solutions.com). Součástí kurzu je i nácvik grafického zpracování plánů!  

Kurz je v naší nabídce poprvé, je bezplatný a výběr účastníků bude učiněn na základě vyplněné přihlášky a zaslaného motivačního dopisu. Tlumočení do ČJ bude zajištěno.

Přihlášky zasílejte do 30.6.2011 

Přihláškový formulář ZDE 

Kontaktní osoba: Jana Konopásková, koordinátorka projektu Vzděláním pro změnu, jana.konopaskova@rytmus.org, 737 248 446, www.rytmus.org, www.inkluze.cz

9423 Celkem přečteno 2 Dnes přečteno

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


18 − = 15