Násobilka a žraloci

škola hrou

Žraloci jsou hra pro dva hráče na procvičování násobilky. Mimo to stimuluje tvůrčí myšlení, podobně jako např. dáma. Je určena především pro žáky třetí třídy, analogicky však lze vytvořit variantu na sčítání a odčítání přes desítku.

V této hře se utkají dvě hejna krvelačných žraloků, kteří na potkání požírají své soupeře.

Pravidla

Hráči si hrací plán buď překreslí na větší formát (nejlépe A3) a podlepí herní plán; jeho dvě verze přefocené z tištěných vydání knížky vidíme níže. (Můžete si je i uložit a poté vytisknout)

Žraloci

Každopádně si ho mohou vybarvit, v případě, že si budou zhotovovat vlastní plán, mohou použít obrázky vystříhané z časopisů a použítt metodu koláže, či dokonce vytvořít hru s úplně jiným námětem.

Žraloci a násobilka

Do všech políček hravího plánu vepíšeme čísla: hrací plán je vlastně tabulkou s násobilkou.

Oba hráči si rozestaví své figurky (každý 15) do sektorů ohraničených silnou čarou (místo figurek lze požít např. desetníky a dvacetníky).

Hráči střídavě tahnou figurkami. Pohyb figurek je možný ve svislém a vodorovném směru (podobně jako věž v šachách), ovšem vždy pouze o tolik polí, kolika lze dělit číslo, na kterém figurka stojí, maximálně však o 10 polí. Figurka stojící na čísle 24 může tedy jet o 2,3,4, 6, nebo 8 polí, protože těmito čísly je 24 dělitelné.

Hráči se vzájemně snaží „sežrat“ soupeři všechny figurky – lze to tehdy, když vlastní figurkou mohu jet právě na místo, kde stojí figurka soupeře.

Na rozdíl od dámy nebo šachů nelze získat „dámu“ na startovní čáře soupeře – figurky, respektive žraloci, po dobu hry nemění své možnosti.

Vítězí hráč, kterému se podařilo „sežrat“ všechny figurky soupeře.

32651 Celkem přečteno 4 Dnes přečteno

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


76 − = 69