Co letos zaspala rádia

Letošní nabídka kapel, které se muzikou neživí, ač u leckterých bych se vyhnul označení amatérská – neb leckteré hrají líp než většina těch profesionálních kterými nás krmí média. Připravil jsem takovou malou zcela subjektivní ochutnávku pro vaši inspiraci.

Mluvím o hudební soutěži pro neprofesionální kapely Skutečná liga. Výjimečné je na ní to, že všechny zúčastněné kapely před porotou odehrají živé vystoupení. všechny mají k dispozici kompletní vybavení a ozvučení, takže všichni stojí na stejné výchozí startovní čáře bez ohledu na to, jestli předtím měli či neměli peníze a čas na pořízení profesionálních nahrávek. A porota také boduje jejich reálný konkrétní předvedený výkon. Všechna vystoupení můžou vidět diváci a fanoušci jednak v online streamovaném přenosu, ale hlavně z video záznamu – o který se starám. Záznam všech vystoupení můžete vidět na webu soutěže Skutečná liga.

Mezi hezké rysy soutěže patří ten, že se tu potkávají kapely v poměrně širokém spektru žánrů a i zkušeností. V základním kole nezřídka zahrají úplní začátečníci, kterým je třeba pod 15 – a po nich pak třeba ostřílení rockeři, kteří mají spoustu zkušeností a už už sahají po profesionální kariéře. Také proto letos proběhla zvláštní „podsoutěž“ pro ty nejmladší kapely – Skutečná liga Junior.
Ta je mimochodem dobrou inspirací, budete-li chtít pro hudebnost svých žáků udělat něco opravdu zajímavého.

Celý článek >>

Skutečná liga Junior >> 

13792 Celkem přečteno 2 Dnes přečteno

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


− 8 = 1